Aktualności

No to się „przywitał”

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali 36-latka, który spowodował kolizję. Kompletnie pijany wjechał w znak „Powiat Opolski wita”, a później na widok policjantów, pieszo próbował uciec do lasu. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila. W dodatku miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj wieczorem dyżurny opolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Borów Kolonia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali na miejscu seata, którego kierujący wjechał w znak„ Powiat Opolski wita” uszkadzając go.

Sprawca kolizji na widok policjantów pieszo rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do opolskiej jednostki. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gm. Chodel.

Podczas kontroli stanu trzeźwości policjanci stwierdzili, że 36-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że kierujący seatem ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Wkrótce nieodpowiedzialny 36-latek odpowie przed Sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie pojazdem pomimo dożywotniego obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony