Aktualności

Chciała zarobić na inwestycjach w obrocie dolarami

Data publikacji 31.08.2022

Ponad 77 tysięcy złotych straciła 29-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego. Kobieta znalazła stronę internetową poprzez, którą chciała zainwestować w dolary amerykańskie. Za namową rzekomego doradcy finansowego zaciągała pożyczki, a następnie przelewała pieniądze na wskazane konto. Po kilku tygodniach współpracy z oszustem zrozumiała, że została oszukana. Apelujemy o rozsądek w podejmowaniu decyzji finansowych!

Wszystko zaczęło się od reklamy znalezionej w Internecie o możliwości zarobienia dużych pieniędzy przy inwestycji w obrocie walutą amerykańską. Kobieta wypełniła zgłoszenie, po czym  skontaktował się z nią mężczyzna podający się za doradcę finansowego. Podesłał jej link, prosząc o aktywację i wypełnienie formularza. Kolejnego dnia mężczyzna przedstawił jej zasady współpracy między nimi i polecił zainstalowanie aplikacji Anydesk oraz zaciągnięcie kredytu na kwotę około 60 000 złotych. Oszust wskazał 29- latce numer konta, który miał służyć do obrotu waluty. Przez kilka tygodni telefonicznie informował kobietę o rzekomych zyskach. Niczego nieświadoma, zgodnie z instrukcjami oszusta brała kolejne pożyczki i przelewała na wskazane konto. Miało to być konieczne do podjęcia uzyskanych środków z inwestycji. W przeciwnym razie kwota jaką zarobiła mogła przepaść. Gdy mieszkanka powiatu biłgorajskiego wyczerpała zdolność kredytową ,a doradca finansowy domagał się kolejnych wpłat zrozumiała, że została oszukana i zgłosiła sprawę Policji. Straciła ponad 77 000 złotych.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas podejmowania decyzji finansowych. Jeśli ktoś oferuje łatwy i szybki zysk i  namawia do inwestowania pieniędzy uważaj! Możesz paść ofiarą oszustwa. Cyberprzestępcy wykorzystują łatwowierność, chęć pomocy innym, chęć szybkiego wzbogacenia, pośpiech czy ciekawość. Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę szybkiego zysku. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od samych jej użytkowników.

młodszy aspirant Joanna Pilarska

Powrót na górę strony