Aktualności

Uważaj wystawiając przedmioty na sprzedaż przez Internet

Data publikacji 30.08.2022

27-latka straciła 9000 złotych w wyniku oszustwa. Oszust pod pozorem zakupu oferowanych przez kobietę na portalu internetowym przedmiotów do pielęgnacji noworodka, wysłał link przy pomocy którego kobieta miała rzekomo sprawdzić wpłatę. W ten sposób oszust pozyskał dane jej internetowego konta bankowego. Apelujemy o ostrożność podczas zawierania internetowych transakcji.

27-latka z gminy Józefów nad Wisłą na portalu internetowym zamieściła ogłoszenie o sprzedaży przedmiotów do pielęgnacji noworodka. Kilka dni po zamieszczeniu oferty, otrzymała za pośrednictwem komunikatora internetowego wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. Po uzgodnieniu warunków transakcji kobieta na swój adres e-mail otrzymała link dotyczący potwierdzenia sprzedaży. 27-latka otworzyła link i przy jego pomocy próbowała zalogować się na swoje konto bankowe,  potwierdzając wysyłane do niej sms-y z kodami autoryzacyjnymi. Wkrótce po tych czynnościach kobieta postanowiła jednak sprawdzić stan swojego konta. Po zalogowaniu się do banku zobaczyła, że z jej konta bankowego zniknęło 9 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła Policję.

Apelujemy o ostrożność podczas zawierania internetowych transakcji. Absolutnie nie otwierajmy podesłanych linków. Mogą one odsyłać do fałszywych stron oraz takich, które zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem umożliwiającym oszustom dostęp do naszego konta bankowego a w konsekwencji kradzież znajdujących się na nim pieniędzy.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony