Aktualności

Oszukany przy sprzedaży kominka

Data publikacji 30.08.2022

48-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego stracił prawie 1500 złotych, po tym jak na portalu OLX wystawił na sprzedaż kominek. Po chwili otrzymał od oszusta link, w który kliknął, a następnie podał swoje dane i autoryzował płatności. Pamiętajmy żeby nikomu nie udostępniać swoich wrażliwych danych!

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zamieścił ogłoszenie o sprzedaży kominka na portalu OLX. Niedługo po tym odezwała się rzekoma kobieta zainteresowana kupnem i zaproponowała, że opłaci kuriera. Mężczyzna otrzymał wiadomość z linkiem i wskazówkami jak ma dalej postępować. Kliknął w podesłany link, który przekierował go na stronę firmy kurierskiej. Zgodnie z poleceniami podał tam swoje dane, numer karty i autoryzował kod. Niestety szybko okazało się, że w efekcie stracił z konta prawie 1500 złotych. Dodatkowo ku zaskoczeniu mężczyzny otrzymał informację z banku o przyznanym mu kredycie, na którego wniosku nie składał. W tym wypadku pomyślnie zablokował transakcję i wypłatę środków z konta. Sprawę wyjaśnia policja.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych i zakupów czy sprzedaży internetowych zachować szczególną ostrożność. Oszuści tworzą strony internetowe, które są łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Aby nie stracić swoich oszczędności i nie stać się ofiarą przestępstwa.

 

młodszy aspirant Joanna Pilarska

Powrót na górę strony