Aktualności

Wypadek czterech aut w Zofiówce

Data publikacji 29.08.2022

36-latek pomimo aktywnego zakazu sądowego wsiadł za kierownicę BMW i doprowadził do zderzenia się czterech pojazdów. Wszystko miało miejsce na drodze krajowej w miejscowości Zofiówka. W zdarzeniu najbardziej ucierpiał 12-letni chłopiec, który trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze !

Wczoraj po godzinie 13:00 w miejscowości Zofiówka doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 36-letni kierujący bmw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył renault, które uderzyło w tył opla. Ponadto 36-letni kierujący bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z volvo, które wskutek siły uderzenia zjechało do rowu. 

W sumie w zdarzeniu wzięło udział 11 osób, lecz najbardziej ucierpiał 12-letni pasażer volvo, który trafił do szpitala dziecięcego.

Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Jednak w wyniku sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że kierowca BMW, będący sprawcą zdarzenia ma orzeczony prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego oraz przestępstwo kierowania pojazdem w warunkach sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

 

młodszy aspirant Izabela Zięba

Powrót na górę strony