Aktualności

Uniknęła czołowego zderzenia z BMW

Data publikacji 28.08.2022

Zachowanie czujności na drodze to nie tylko podstawa bezpiecznej jazdy, odpowiednie skupienie i refleks umożliwia też reagowanie na niebezpieczne zachowania innych kierujących. Tylko dzięki takiej czujności i szybkiej reakcji, kierująca oplem 33-latka z gminy Józefów nad Wisłą uniknęła czołowego zderzenia z BMW.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Nietrzeba w gminie Józefów nad Wisłą. Mundurowi ustalili, że kierująca oplem 33-letnia kobieta jechała w kierunku miejscowości Józefów nad Wisłą, gdy zauważyła nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód osobowy. Było to ciemne BMW, którego kierujący nagle zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. To właśnie czujność i szybka reakcja kierującej oplem sprawiła, że nie doszło do czołowego zderzenia.

28-latek z gminy Józefów nad Wisła, który kierował BMW zatrzymał sie dopiero w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie drogi. Do szpitala trafił kierujący BMW, który nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci obsługujacy zdarzenie zatrzymali 28-latkowi, kierujacemu BMW prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Mężczyzna był trzeźwy.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony