Aktualności

Trampolina z nielegalną uprawą

Data publikacji 22.08.2022

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili opolscy policjanci. Należąca do 16-latki uprawę funkcjonariusze namierzyli w jej miejscu zamieszkania. Łącznie zabezpieczyli kilkanaście krzaków nielegalnej rośliny. Za posiadanie i uprawę narkotyków nieletnia odpowie przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W sobotę popołudniu opolscy kryminalni chcąc sprawdzić posiadane informacje pojechali do jednej z posesji w gminie Wilków. Podejrzewali, że zamieszkująca tam nieletnia może posiadać w miejscu zamieszkania uprawę konopi innych niż włókniste oraz susz roślinny

Kontynuując czynności mundurowi sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na posesji zamieszkiwanej przez 16-latkę. Ich wzrok przykuła trampolina schowana w zarośla. Okazało się, że na jej macie w doniczkach znajdowało się 12 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo w pokoju zajmowanym przez nastolatkę policjanci ujawnili w strunowym woreczku susz marihuany.

W najbliższym czasie sprawą nieletniej zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich przed którym 16-latka odpowie za posiadanie i uprawę narkotyków.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

 

Powrót na górę strony