Aktualności

Chciała sprzedać ubrania, straciła 3 tysiące złotych

Data publikacji 22.08.2022

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 31 - latka chciała sprzedać ubrania, a w efekcie straciła 3 000 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 31 - letnia mieszkanka powiatu, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ubrania. Za pośrednictwem aplikacji skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej link, który niestety otworzyła. Została przekierowana na stronę „swojego” banku, na której podała numer karty i kod weryfikacyjny. Po chwili okazało się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 3 tysiące złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przypominamy - jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowajmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!


aspirant Joanna Klimek

 

 

Powrót na górę strony