Aktualności

Odpowiedzą za kradzież i napaść na ochroniarza

Data publikacji 19.08.2022

Puławscy policjanci zatrzymali 28-latka i jego o rok młodszą towarzyszkę, którzy po raz kolejny próbowali ukraść perfumy z drogerii. Kiedy pracownik chciał pokrzyżować ich plany, został kopnięty w twarz. Sprawcy uciekli, ale już bez towarów. Obydwoje odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, a 28-latek dodatkowo w warunkach recydywy.

Do przestępstwa doszło przed kilkoma dniami. Puławski dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednej z drogerii doszło do kradzieży i napaści na pracownika.
Jak ustalili policjanci, jeden z pracowników drogerii zauważył, jak nieznany mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta kradną z półek sklepowych artykuły i chowają za ubrania.  Mężczyzna rozpoznał w nich tych, którzy przed weekendem pojawili się w drogerii kradnąc markowe perfumy o wartości blisko 700 złotych.
By kradzież ponownie nie uszła im na sucho, postanowił interweniować. Kiedy sprawcy znaleźli się już poza linią kas z ukrytymi łupami, postanowił udaremnić ich przestępczy proceder. Wówczas sprawca zaczął się z nim szarpać, próbując uciekać. Kobieta natomiast próbowała pomóc towarzyszowi, wchodząc pomiędzy nich i krzycząc.   

W pewnym momencie mężczyzna kopnął ochroniarza w twarz, po wraz z kobietą uciekli ze sklepu. Pracownikowi udało się natomiast odzyskać skradzione przez nich perfumy.
 
Dzięki szybkiej reakcji policjantów z prewencji sprawcy zostali namierzeni i zatrzymani. To 28-letni mieszkaniec Wrocławia i 27 letnia mieszkanka Puław.

Sprawy trafili na komendę. Usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór policji. Jak się okazało, 28-latek działał w warunkach recydywy. Wczoraj sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 28 latka, jego znajoma będzie dozorowana przez Policję.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat, zaś w recydywie – do lat 15.
 

starszy sierżant Małgorzata Okoń

 

Powrót na górę strony