Aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 18.08.2022

Wakacje wkraczają w ostatnią fazę, a kraśniccy policjanci stale dbają o bezpieczeństwo wypoczywającym nad wodą. Mundurowi prowadzą patrole w okolicach rzek, a także zbiorników wodnych i przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania. Nad kraśnickim zalewem funkcjonariusze pełnią patrole na wodzie wraz z kraśnicką strażą pożarną.

Bezpieczne wakacje to takie, które sprawią, że wypoczęci, cali i zdrowi wrócimy do naszych codziennych obowiązków. Policjanci z kraśnickiej komendy i komisariatu w Annopolu, stale monitorują potencjalne miejsca odpoczynku nad wodą, zarówno nad rzekami jak i zbiornikami wodnymi.

Obecność policjantów ma przede wszystkim charakter prewencyjny, policjanci przypominają zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, a w przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji, funkcjonariusze zdecydowanie reagują. 

Na terenie powiatu funkcjonują też zbiorniki wodne, jak  Zalew Kraśnik, oraz największa z rzek – Wisła. Niski stan wody na rzekach, również na Wiśle, może  prowokować wielu do wchodzenia w głąb od brzegu i sprawdzania ich głębokości. Należy pamiętać, że w wielu miejscach rzeka wciąż jest niebezpieczna nawet dla wprawionego pływaka. Ryzykowne zachowania mogą zakończyć się utonięciem, przed czym przestrzegamy.

Oprócz patrolowania okolic rzek, mundurowi wraz ze strażakami z Kraśnika pełnią służbę na wodzie. Obecność mundurowych jest zauważalna przez wypoczywające osoby, powoduje też mniejszą ilość ryzykownych zachowań wśród nich. Policyjne działania wpisują się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

młodszy aspirant Paweł Cieliczko
 

  • Zdjęcie przedstawia patrol na wodzie
  • Policjanci patrolują brzeg WIsły
  • Policjant patroluje zalew
  • Zdjęcie przedstawia patrol na zalewie koło molo
  • Zdjęcie przedstawia kąpiące się osoby w zalewie
  • Policjanci podczas patrolu pieszego brzegiem Wisły
Powrót na górę strony