Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 16.08.2022

Podczas minionego długiego weekendu na terenie woj. lubelskiego doszło do 16 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Ujawniliśmy 84 nietrzeźwych kierujących. Jedna osoba straciła życie podczas wypoczynku nad wodą.

Na drogach koncentrowaliśmy swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach wypoczynku. Zwracaliśmy szczególną uwagę na te wykroczenia które powodują wypadki w ruchu drogowym. Kierujący zatrzymywani do kontroli drogowej byli badani na zawartość alkoholu w organizmie. Prowadziliśmy także wzmożone kontrole prędkości. Policjanci z grupy Speed reagowali na agresywne zachowania kierowców na drogach.

Pomimo naszych wzmożonych działań na drogach i apeli rozważną jazdę zgodną z przepisami, od piątku do poniedziałku na drogach Lubelszczyzny doszło do 16 wypadków, w których 18 osób zostało rannych,  zaś dwie osoby poniosły śmierć. Do tych tragicznych wypadków doszło w powiecie chełmskim.

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy kolejowej w Chełmie samochód marki Lexus zjechał z drogi na chodnik i uderzył w ścianę murowanego  domu, a następnie stanął w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili osobę, która kierowała pojazdem. Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w m. Wołkowiany. Śmierć poniósł pasażer volkswagena, po tym jak jego kierowca uderzył w tył bmw i dachował.

Podczas działań „Bezpieczny Weekend” odnotowaliśmy także 228 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 84 pijanych kierowców.

Z kolei podczas akcji „Prędkość”, którą przeprowadzili policjanci na terenie całego województwa, ujawnionych zostało 2038 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili ogółem 1857 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 1260- odnotowano w rejonie przejść dla pieszych. Zatrzymaliśmy kierującym 27 praw jazdy, z czego 23 – za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do tragicznego zdarzenia doszło również nad wodą. W powiecie włodawskim w wyniku utonięcia zmarł 76-latek, który w Okunince kąpał się w jeziorze. To już 15 ofiara wody w tym sezonie.

 

komisarz Anna Kamola

 

 

 

Powrót na górę strony