Aktualności

Zarzuty za oszustwo na OLX

Data publikacji 09.08.2022

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 23 latka, który oszukiwał osoby, zamieszczając fałszywe ogłoszenia na OLX. Pokazywał zdjęcia urządzeń elektronicznych, których nie posiadał. Po otrzymaniu zapłaty zrywał kontakt z kupującymi. Policjanci ustalają pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą nieuczciwego mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego został oszukany na popularnym portalu ogłoszeniowym w kwietniu br. Za pośrednictwem OLX kupił kartę graficzną za którą zapłacił 2 tysiące złotych przelewem na wskazane konto bankowe. Po dokonaniu zapłaty kontakt ze sprzedającym został zerwany. O oszustwie pokrzywdzpny powiadomił policjantów.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali oszusta. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili, zamieszczał na portalu ogłoszenia, gdzie oferował na sprzedaż: smartfony, iPhony, karty graficzne, gry playstation itp.

Podczas konwersacji z kupującym dla potwierdzenia swojej wiarygodności, za pośrednictwem komunikatora na OLX wysyłał zdjęcie osoby trzymającej w ręku dowód osobisty, pod którą się podszywał. Sprzedaż miała zostać potwierdzona umową kupna-sprzedaży. Po otrzymaniu przelewu na wskazane konto bankowe, sprzedający nie przesyłał zamówionego towaru, zrywając kontakt z kupującym.

Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 23-latka.Wczoraj wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony