Aktualności

Peugot załadowany nielegalnym tytoniem

Data publikacji 09.08.2022

Biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugot, którym kierował 47 latek obywatel Węgier. Jak się okazało podczas kontroli mężczyzna przewoził ponad 250 kilogramów nielegalnego tytoniu. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby prawie 130 000 złotych.

W niedzielę po godzinie 17:00 w Woli Różanieckiej biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugot Partner, którym kierował 47 – letni obywatel Węgier. Jak się okazało podczas kontroli, tylne siedzenia były wymontowane, a przestrzeń bagażowa była całkowicie wypełniona suszem tytoniowym.

Okazało się, że mężczyzna przewoził ponad 250 kilogramów nielegalnego tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby prawie 130 000 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut uchylania się od obowiązku podatkowego, grozi mu kara grzywny.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony