Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem motorowerzysty

Data publikacji 05.08.2022

78 letni kierujący motorowerem w miejscowości Werbkowice, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z BMW. W wyniku poniesionych obrażeń motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Ustalamy szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło dzisiaj przed godz. 10.00 na drodze krajowej K-74 w miejscowości Werbkowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78 letni kierujący motorowerem mieszkaniec gminy Werbkowice kiedy skręcał w lewo do miejscowej stacji paliw, wymusił pierwszeństwo 30 letniemu kierującemu samochodem marki BMW. W wyniku tego zderzenia, pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej, motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny oraz wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem BMW był trzeźwy. Z kolei decyzją prokuratora ciało 78 letniego mężczyzny zostało przekazane do zakładu medycyny sadowej, celem przeprowadzenia sekcji. Oba pojazdy zostały zabezpieczone, celem przeprowadzenia dalszych badań przez biegłego z zakresu ruchu drogowego. Szczegółowe przyczyny wypadku będą ustalane w prowadzonym w tej sprawie śledztwie.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Brawura, nieprzemyślane i niezgodne z przepisami manewry mogą mieć tragiczne konsekwencje.

 

asp. szt. Jarosław Karkuszewski   

Powrót na górę strony