Aktualności

Zapłacił 2500 złotych za 215 km/h na ekspresówce

Data publikacji 04.08.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 26 letni kierowca skody. Mieszkaniec województwa mazowieckiego jechał 215 km/h mokrą i śliską drogą ekspresową w Modliborzycach (powiat kraśnicki). Kierowca otrzymał mandat w kwocie 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Coraz większa ilość dróg szybkiego ruchu sukcesywnie oddawana do użytku poprawia nasz komfort jazdy, ale też prowokuje niektórych do niebezpiecznych zachowań na drodze. Przekraczanie dozwolonej przepisami prędkości, to jedno z najczęściej obserwowanych przewinień kierowców w takich miejscach. Dlatego policjanci prowadzą coraz częstsze patrole z użyciem nieoznakowanych radiowozów, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu poprzez wyeliminowanie piratów drogowych.

W minioną niedzielę policjanci ruchu drogowego z Kraśnika pełniąc patrol na drodze ekspresowej S-19 w miejscowości Modliborzyce w godzinach wieczornych, zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością samochód osobowy marki skoda. W związku z tym ruszyli nieoznakowanym radiowozem za pojazdem i dokonali pomiaru prędkości wideorejestratorem. Urządzenie wskazało 215 km/h, w miejscu gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 120 km/h.

26 letni kierujący mieszkaniec województwa mazowieckiego otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a także przyjął 10 punktów karnych na swoje konto.

Przypominamy, że na drodze ekspresowej dwujezdniowej, prędkość dla tego typu pojazdów wynosi 120 km/h.

 

Film kraśnik

Opis filmu: film z wideorejestratora radiowozu

Pobierz plik kraśnik (format mp4 - rozmiar 9.85 MB)

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony