Aktualności

Próba ominięcia sarny zakończona dachowaniem

Data publikacji 04.08.2022

Dachowaniem pojazdu i obrażeniami ciała zakończyła się dla 73-latki próba ominięcia sarny, która dziś rano nagle wybiegła przez kierowanego przez nią busa. Zderzenia z sarną nie uniknął jednak kierujący mazdą 67-latek. Na szczęście skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi!

Do pierwszego zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 4:30 na drodze krajowej K-63 w miejscowości Polubicze Wiejskie Drugie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 73-latka, chcąc uniknąć zderzenia z sarną zjechała na pobocze, gdzie auto dachowało. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem była trzeźwa. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Po godzinie 10.00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Z ustaleń myndurowych wynika, że w miejscowości Pogorzelec kierujący mazdą 67-latek potrącił sarnę, która nagle wybiegła na jezdnię. W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe. Zwierzę uciekło z miejsca. Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy: Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony