Aktualności

Zderzenie pijanych rowerzystów

Data publikacji 04.08.2022

Pobytem w szpitalu zakończyła się jazda rowerem w stanie nietrzeźwości dla dwójki rowerzystów. Nietrzeźwy 33 letni kolega, który oświetlał sobie drogę latarką w telefonie wjechał w 28 letnią koleżankę. Kobieta trafiła do szpitala.

Wczoraj około godziny 23:00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Margole, gdzie doszło do zderzenia dwóch rowerzystów. Na miejscu policjanci ustalili, że czwórka znajomych jechała rowerami. W pewnym momencie 33 - latek zaczepił o rower 28 – letniej koleżanki w wyniku czego obydwoje się przewrócili. Z obrażeniami ciała kobieta została przewieziona do szpitala. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mieszkańcy gminy Aleksandrów byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał w organizmie 1 promil alkoholu, a jego znajoma niewiele mniej. Ponadto jak ustalili policjanci rower 33 – latka nie posiadał oświetlenia, dlatego jak tłumaczył policjantom, drogę oświetlał sobie latarką, którą miał w telefonie.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą. Niezależnie od tego czym kierujemy, zawsze bądźmy trzeźwi. Dbajmy również o to, aby nasz pojazd był sprawny i prawidłowo wyposażony.

 

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony