Aktualności

Poszukiwany listem gończym wpadł przed blokiem. W mieszkaniu miał narkotyki

Data publikacji 31.07.2022

Bialscy kryminalni zatrzymali 33-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł w ich ręce przed blokiem, w którym się ukrywał. Na dodatek w zajmowanym przez niego mieszkaniu mundurowi znaleźli słoiki z ze znaczną ilością amfetaminy i marihuany. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z bialskiej komendy zatrzymali kilka dni temu 33-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawieni wolności za przestępstwo narkotykowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dodatkowo może posiadać znaczne ilości narkotyków.

33-latek został zatrzymany przed blokiem, w którym się ukrywał. W zajmowanym przez niego mieszkaniu kryminalni ujawnili słoiki ze zbryloną substancją. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Wystarczyłaby ona do sporządzenia ponad 600 porcji dealerskich tych narkotyków. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili też marihuanę.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury  zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony