Aktualności

Zamiast zarobić, straciła pieniądze

Data publikacji 27.07.2022

25 latka z Łęcznej za namową oszusta podającego się za osobę zainteresowaną kupnem, kliknęła w link po czym została przekierowana na fałszywą stronę banku. Po wpisaniu danych do konta, straciła 1500 złotych. Przypominamy! Nie należy otwierać przesyłanych linków od osób których nie znamy!

Wczoraj do łęczyńskiej komendy zgłosiła się 25– letnia mieszkanka gminy Puchaczów, która poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na portalu sprzedażowym Vinted wystawiła do sprzedaży spódnicę. Po kilkudziesięciu minutach od wystawienia ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kupująca za pośrednictwem maila przesłała link z potwierdzeniem zakupu, za pomocą którego młoda kobieta została przekierowana na fałszywą stronę bankową. Po wpisaniu danych do zalogowania z jej konta zniknęło blisko 1500 złotych.

Apelujemy o rozsądek. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz kupującego czy sprzedającego, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.


 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony