Aktualności

Straciła pieniądze podczas sprzedaży rolek

Data publikacji 26.07.2022

Ponad 2 tysiące złotych straciła 36-latka z Łęcznej po tym jak chciała sprzedać rolki na OLX. Kobieta kliknęła w link przesłany za pośrednictwem WhatsApp przez rzekomo kupującego. Wpisała tam hasło i login do bankowości elektronicznej. Dalej oszustom poszło już łatwo. Zamiast zarobić na sprzedaży, straciła pieniądze. Apelujemy o ostrożność.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 36-letnia mieszkanka Łęcznej Poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na portalu aukcyjnym OLX do sprzedaży rolki. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktowała się z nią kobieta zainteresowana zakupem. Następnie przesłała sprzedającej link. 36-latka kliknęła w otrzymany link gdzie wpisał hasło i login do bankowości elektronicznej. Dzięki takiemu postępowaniu zamiast zarobić na sprzedaży wystawionego towaru stracił z konta ponad 2 tysiące złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego OLX możemy przeczytać „Prowadź rozmowy w ramach czatu tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność”.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony