Aktualności

Bezpieczne wakacje z uczestnikami rajdu rowerowego

Data publikacji 21.07.2022

W ramach działań ,,Bezpieczne wakacje” łęczyńscy policjanci spotkali się z uczestnikami rajdu rowerowego nad jezioro Piaseczno, zorganizowanego dla uczestników zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie. Funkcjonariusze przypominali zasady poruszania się na drodze oraz zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Wczoraj policjanci z łęczyńskiej jednostki spotkali się z uczestnikami rajdu rowerowego. Rajd nad jezioro Piaseczno został zorganizowany dla 15 osobowej grupy dzieci, która uczestniczy w zajęciach wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie. Policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, apelowali o ostrożną, rozważną jazdę na rowerze i korzystanie z elementów odblaskowych. W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej ,,Dla każdego jest miejsce na drodze” policjanci przypominali, że droga jest dla wszystkich. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to obowiązek każdego uczestnika ruchu a w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Ponadto policjanci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wskazywali jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna


 

Powrót na górę strony