Aktualności

Wakacyjny piknik z Policją

Data publikacji 16.07.2022

Pokaz tresury policyjnego czworonoga „Ramzesa”, porady jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa, prezentacja radiowozu i motocykla i pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji to atrakcje, które przygotowali radzyńscy policjanci dla mieszkańców gminy Kąkolewnica. Policyjny piknik na miejscowym stadionie został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

Radzyńscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" na stadionie gminnym w Kąkolewnicy spotkali się z dziećmi, młodzieżą oraz mieszkańcami.

Jedną z atrakcji, która  cieszyła się dużym zainteresowaniem, było spotkanie z przewodnikami psów służbowych oraz ich pupilem „Ramzesem”. Mundurowi przypomnieli jak zachować się w przypadku napotkania agresywnego psa i jak uchronić się przed jego atakiem. „Ramzes” zaprezentował także swoje umiejętności związane z tresurą.

Na spotkaniu mundurowi przypomnieli mieszkańcom najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Po pogadance dzieci zasiadły za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla. Na koniec spotkania stróże prawa rozdali breloczki odblaskowe, które z pewnością noszone przez pieszych w widocznym miejscu przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

aspirant Piotr Woszczak

  • policjanci z psem służbowym, za nimi uczestnicy pikniku
  • uczestnicy wsiadają do radiowozów, na motocykl, policjanci wśród nich
  • uczestnicy wsiadają do radiowozów, na motocykl, policjanci wśród nich
Powrót na górę strony