Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie ze świeżo upieczonymi kierowcami

Data publikacji 14.07.2022

Kraśniccy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie spotkali się ze świeżo upieczonymi kierowcami samochodów i motocykli. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, policjanci przestrzegali przed zagrożeniami w ruchu drogowym i zachęcali do bezpiecznej jazdy zgodnie z przepisami.

Statystycznie spora ilość wypadków z udziałem młodych kierowców, w których pojawiają się jednoślady szczególnie w okresie wakacyjnym, zainicjowała działanie kraśnickiej Policji. Nawiązana została współpraca z kraśnickim oddziałem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie mająca na celu zwrócenie uwagi przez świeżo upieczonych kierowców samochodów czy też motocykli, na zagrożenia w ruchu drogowym.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, brawura, popisy przed znajomymi, jazda pod wpływem alkoholu czy też narkotyków, powodowanie zdarzeń drogowych, to tylko niektóre z nich. Policjanci z kraśnickiej drogówki rozmawiali z osobami, które właśnie zdały egzamin na prawo jazdy, udzielając im profilaktycznych porad.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony