Aktualności

Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 11.07.2022

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów jednak nie wszyscy pamiętają, że rower i alkohol to połączenie nie do przyjęcia przez obowiązujące prawo i zasady bezpieczeństwa. Przekonało się o tym trzech mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Mężczyźni w stanie nietrzeźwości wybrali się w podróż rowerami. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozsądek.

W miniony weekend łęczyńscy policjanci zatrzymali trzech kierujących rowerami, którzy  zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy rowerzysta wpadł w ręce funkcjonariuszy w sobotę w miejscowości Milejów. Okazał się nim 66-letni mieszkaniec gminy Milejów. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Taki sam wynik miał zatrzymany do kontroli drogowej 31-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Wpadł następnego dnia w miejscowości Kaniwola. Z kolei podróżujący z nim 27-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dla całej trójki spotkanie z policjantami zakończyło się kosztownie. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali każdego mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) - wysokość mandatu 1000 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Apelujemy o rozsądek! Pamiętajmy, że odpowiedzialność, wzajemny szacunek i trzeźwość na drodze to zasady którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego.  

straszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony