Aktualności

Policjanci wspólnie ze strażakami dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 26.06.2022

Krasnostawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej dbają o bezpieczeństwo nad wodą. Wczoraj pierwsze wspólne patrole pełniły służbę na zbiorniku wodnym w miejscowości Kozieniec. Na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy służbami w okresie letnim będzie więcej takich patroli.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Siennicy Różanej wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej patrolowali rejon zbiornika wodnego w Kozieńcu w gminie Siennica Różana. Były to pierwsze wspólne działania zaprzyjaźnionych służb. Podczas wspólnych działań z wykorzystaniem łodzi, funkcjonariusze rozmawiali z osobami korzystającymi z terenów rekreacyjnych na temat bezpieczeństwa nad wodą. W trakcie wspólnego patrolu nie ujawniono osób naruszających prawo.

Takie patrole na mocy podpsianego porozumienia pomiędzy Komendą Główną Policji a Komendą Główną Państwowej Straży Pożarne będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu turystycznego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Z kolei dzisiaj zaplanowano wspólną służbę w miejscowości Czajki.

komisarz Piotr Wasilewski

 

Powrót na górę strony