Aktualności

Wypadek w czasie pracy

Data publikacji 15.06.2022

Dziś tuż po północy w jednym z zakładów produkcyjnych w Poniatowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 49 latek obsługujący jedną z maszyn wsunął stopę w jeden z jej mechanizmów, wskutek czego została ona wciągnięta przez urządzenie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W zakładzie, w którym doszło do wypadku, przez kilka godzin pracowali policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek podczas świadczenia pracy.

Do zdarzenia doszło około godziny 00.10 dzisiejszej nocy. 49 latek z gminy Poniatowa wykonywał prace na jednej z maszyn produkcyjnych. Chcąc przesunąć pozostałości folii, mężczyzna wsunął stopę w pracujący mechanizm wskutek czego została ona wciągnięta.

49 latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci w trakcie postępowania będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o trzeźwość i zdrowy rozsądek podczas świadczenia pracy. Przypominamy, że wszystkie maszyny i urządzenia powinny być obsługiwane wyłącznie przez osoby trzeźwe z zastosowaniem instrukcji i przepisów BHP. Dzisiejsze zdarzenie pokazuje, że nietrzeźwość podczas pracy oraz niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa może kosztować utratę zdrowia a nawet życia.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony