Aktualności

Poszukiwany, z sądowym zakazem i na podwójnym gazie

Data publikacji 13.06.2022

Anonimowe zgłoszenie pozwoliło wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Na dodatek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 20.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać do jednego z marketów we Włodawie. Na miejsce zostały skierowane patrole policji. Na jednej z ulic Włodawy funkcjonariusze zauważyli samochód odpowiadający zgłoszeniu.

Mazdą kierował 64-latek z powiatu kieleckiego. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna prowadził samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wykonany pomiar wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się że 64-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia łącznie 250 dni kary pozbawienia wolności. Dodatkowo samochód którym się poruszał nie posiadał aktualnego przeglądu. Pojazd został sholowany na parking a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 

starszy aspirant Kinga Zamojska-Prystupa

 

Powrót na górę strony