Aktualności

Czołowe zderzenie na DW-747

Data publikacji 08.06.2022

Policjanci pracują na miejscu niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś przed południem na drodze wojewódzkiej numer 747 w Przytykach. 69-latek kierujący wyprzedzając inny pojazd zderzył się z nadjeżdżającym od strony Lublina audi, w którym podróżował 31-latek wraz z pasażerką. Do szpitala została przewieziona ciężarna pasażerka audi.

Dziś chwilę po godzinie 11:00 dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 747 w Przytykach, gmina Chodel. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło tam do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy kierujący suzuki, 69-latek z gminy Józefów nad Wisłą rozpoczął manewr wyprzedzania. Mężczyzna zdecydował się wyprzedzać pomimo, że z przeciwka, w kierunku Lublina jechał samochód marki Audi, którym podróżowali 31-letni mieszkaniec gminy Bełżyce oraz ciężarna pasażerka. Pomimo, że kierujący audi widząc sytuację na drodze zjechał w prawo, nie udało mu się uniknąć zderzenia z suzuki. Wskutek zdarzenia pasażerka audi została przewieziona do szpitala. Ruch na drodze w tym miejscu odbywa się jednym pasem jezdni. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci w trakcie postępowania będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie się do przepisów na drodze. Kierujący pojazdem rozpoczynając manewr wyprzedzania ma bezwzględny obowiązek upewnić się czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Nie stosowanie się do przepisów to często narażenie na niebezpieczeństwo życia swojego i innych osób.  

 aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony