Aktualności

Groźna kolizja w Kluczkowicach Osiedlu. Kierowca na podwójnym gazie

Data publikacji 06.06.2022

W niedzielę nad ranem dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o groźnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kluczkowicach Osiedlu. Według zgłaszającego przejeżdżający przez miejscowość samochód wjechał do rowu, a jedna z czterech podróżujących pojazdem osób potrzebuje pomocy medycznej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mazdą podróżowało czworo obywateli Ukrainy. Do policyjnego aresztu trafił 24 latek, który w momencie zdarzenia kierował autem. Mężczyzna miał w organizmie 1,2 promila.

Wczoraj około godziny 3.30 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał informację o tym, że w Kluczkowicach Osiedlu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mazda, którą podróżowały cztery osoby wjechała do rowu i jedna z podróżujących osób wymagała pomocy medycznej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mazdą podróżowało czworo obywateli Ukrainy w wieku: 17, 24 lat oraz dwoje 35 latków. Wszyscy zamieszkiwali w gminie Józefów nad Wisłą. Dwoje z uczestników zdarzenia z podejrzeniem poważnych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami podróżujący mazdą oświadczyli, że samochodem należącym do jednego z nich kierował poznany na imprezie mężczyzna, który po zdarzeniu poszedł szukać pomocy. Jak się jednak w trakcie czynności okazało, była to historia wymyślona, aby kierujący autem uniknął odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili, że autem kierował 24 latek, który w momencie zdarzenia miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą, pomimo, że obrażenia przewiezionych do szpitala pasażerów okazały się niegroźne, mężczyznę czekają prawdziwe kłopoty.,

24 latek odpowie za kierowaniem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę. Apelujemy o trzeźwą jazdę. Nietrzeźwi kierujący stwarzają na drodze olbrzymie zagrożenie i są często sprawcami groźnych zdarzeń drogowych.  
 

aspirant sztabowy Edyta Żur

 

Powrót na górę strony