Aktualności

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji - spotkanie i happening z udziałem policjantów z Łęcznej

Data publikacji 04.06.2022

4 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Z tej okazji łęczyńscy policjanci włączyli się w działania organizowane przez MOPS by wspólnie poruszyć tak ważny temat jakim jest ochrona i pomoc najmłodszym doświadczającym przemocy. Najwięcej frajdy dzieciom i dorosłym przyniosło wspólne przybijanie kolorowych dłoni jako symboliczny znak sprzeciwu wobec agresji i przemocy.

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji obchodzony jest 4 czerwca. Święto zostało ustanowione w 1982 roku podczas specjalnej sesji ONZ i było zainspirowane ówczesnymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.

Pamiętając o tak ważnej dacie, policjanci z łęczyńskiej komendy w ramach kampanii społecznej  ,,Stop Przemocy”  przed weekendem włączyli się w działania organizowane przez MOPS w Łęcznej by wspólnie poruszyć tak ważny temat jakim jest ochrona i pomoc najmłodszym doświadczającym przemocy.

2 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej  numer 2  i 4 w Łęcznej uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęcznej, gdzie rozmawiali o trudnych tematach dotyczących przemocy i agresji. Uczniowie wraz z opiekunami ubarwiali chodniki i parkingi pozytywnymi hasłami. Finałem spotkania było wspólne  przybijanie  kolorowych dłoni jako symboliczny znak sprzeciwu wobec agresji i przemocy.

Z kolei w piątek - 3 czerwca policjanci spotkali się z przedszkolakami. Maluchy dumnie maszerowały z  balonami, transparentami i hasłami na plac przy Urzędzie Miasta, gdzie odbyło się krótkie spotkanie z mundurowymi, przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej.
Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Ciekawość dzieci  wzbudzała przygotowana ławeczka  z samotnie siedzącymi „porzuconymi” misiami, które  szybko znalazły dziecięcych opiekunów.

Podczas happeningu dzieci przypominały o swoich prawach i wartościach, które powinny przyświecać wszystkim dorosłym. Wspólna zabawa na placu przy Urzędzie Miasta zakończyła się przybijaniem kolorowych ,,piątek „ jako symbolicznego sprzeciwu agresji wobec  dzieci.

W ramach akcji w  wielu instytucjach na terenie miasta pojawiły się plakaty z rysunkami dzieci, które wpłynęły na tegoroczny  konkurs plastyczny dotyczący przeciwdziałania przemocy.

młodszy aspirant Izabela Zięba

  • policjant i dzieci na happeningu w Łęcznej
  • policjanci podczas happeningu w Łęcznej malują chodniki
  • policjant i dzieci na happeningu w Łęcznej
  • dzieci na happeningu w Łęcznej
  • policjant i dzieci na happeningu w Łęcznej z transparentami
  • kolorowy kotylion trzymany w reku z datą 4 czerwca
Powrót na górę strony