Aktualności

Zignorowanie znaku „STOP” przyczyną wypadku

Data publikacji 02.06.2022

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na terenie gminy Spiczyn. Kierująca toyotą nie zatrzymała się przed znakiem „Stop” i uderzyła w prawidłowo jadącego seata. W zdarzeniu ucierpiała dwójka dzieci w wieku 11 i 15-lat, które wymagały przewiezienia do szpitala.

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 17:00 na terenie gminy Spiczyn. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, ze 43-letnia kobieta dojeżdżając do skrzyżowania zignorowała znak „Stop”. W tym samym momencie od miejscowości Kijany jechał 40-letni mężczyzna wraz z dwójką dzieci w wieku 11 i 15-lat. Niestety doszło do zderzenia dwóch samochodów: toyoty i seata. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut przewróciło się na bok. Oprócz policji na  miejscu interweniowała również straż pożarna.

W wyniku wypadku podróżujące dzieci wymagały konsultacji medycznej i zostały przewiezione do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi. Wkrótce 43-letnia kierująca toyotą za naruszenie przepisów odpowie przed sądem.

młodszy aspirant Izabela Zięba

  • biały samochód leżący an boku oraz ciemny samochód
  • dwa pojazdy stojące na poboczu, wóz straży pożarnej i funkcjonariusze obsługujący zdarzenie
  • dwa pojazdy stojące na poboczu, wóz straży pożarnej, radiowóz policyjny i funckjonariusze obsługujacy zdarzenie
Powrót na górę strony