Aktualności

Podrobiona odzież na targowisku

Kryminalni z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli wczoraj na targowisku blisko 300 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Obywatelowi Bułgarii, który na swoim stoisku wprowadzał do obrotu podrobione towary grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Wczoraj rano funkcjonariusze pojechali na teren targowiska miejskiego, gdzie według ustaleń miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi. Na miejscu ujawnili mężczyznę, który oferował do sprzedaży odzież, na której widniały podrobione znaki towarowe renomowanych firm.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 300 sztuk odzieży. Do sprawy zatrzymali 29 letni obywatel Bułgarii, który oferował do sprzedaży taki towar.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel “podróbkami” jest przestępstwem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

aspirant sztabowy Edyta Żur


 

Powrót na górę strony