Aktualności

Straciła pieniądze podczas sprzedaży perfum

Data publikacji 30.05.2022

Mieszkanka Łęcznej na jednym ze znanych portali internetowych wystawiła ogłoszenie o sprzedaży perfum. Chwilę po publikacji ogłoszenia otrzymała link służący do sfinalizowania transakcji. Zamiast wpłaty w wysokości 50 złotych, kobieta straciła 500 złotych.

Wczoraj policjanci z łęczyńskiej komendy przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego portalu internetowego. 41-latka wystawiła na sprzedaż perfumy. Chwilę po publikacji ogłoszenia otrzymała wiadomość potwierdzającą zakup wystawionych perfum i w celu dokończenia procesu transakcji została poproszona o podanie adresu mailowego. Po podaniu maila sprzedająca dostała sprecyzowaną instrukcję postępowania oraz link, w który miała kliknąć, aby potwierdzić zamówienie. Po kliknięciu w link, mieszkanka Łęcznej wybrała swój bank, a następnie zalogowała się do bankowości internetowej. Kolejno wpisała kody, które otrzymała w wiadomości sms na swój telefon. Finalnie kobieta zamiast otrzymać płatność 50 złotych, straciła 500 złotych.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić w podejrzane linki, które wymagają podania danych do logowania w bankowości internetowej. Pamiętajmy: kody sms czy Blik podajemy przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy sami mamy otrzymać pieniądze. Oszust posiadając takie dane może pozbawić nas wszystkich środków, a nawet zaciągnąć w naszym imieniu kredyt.

młodszy aspirant Izabela Zięba

Powrót na górę strony