Aktualności

Policjanci z psem tropiącym u przedszkolaków

Data publikacji 20.05.2022

Łęczyńscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łęcznej. Tym razem w spotkaniu uczestniczył przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym przyjacielem. Prezentacja umiejętności psa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Podczas prowadzonego spotkania policjanci wskazywali maluchom na zasady ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z łęczyńskiej komendy spotkali się z dziećmi z Przedszkola Publicznego  Numer 4 w Łęcznej. Spotkanie dla przedszkolaków rozpoczęło się od pokazu tresury psa policyjnego.

Pies wykonywał nie tylko słowne, ale i za pomocą gestów komendy które wydawał jego opiekun. Prezentacja czworonoga zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie, była dla dzieci  wielkim zaskoczeniem i radością. Przewodnik psa opowiadał o swojej pracy oraz o szkoleniu psów służbowych.

Ponadto funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat prawidłowych zachowań w kontakcie z agresywnymi zwierzętami. Uświadamiali dzieciom aby bezgranicznie nie ufali każdemu napotkanemu zwierzęciu, bo nawet jeśli na pozór wygląda ,,przyjaźnie” to może być agresywny. Policjanci podkreślali jak należy traktować zwierzęta, jak wobec niech się zachowywać i jakie należy przyjmować pozycje gdy pies zaatakuje. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pozowały do wspólnego zdjęcia z funkcjonariuszami i policyjnym czworonogiem.

starszy aspirant Magdalena Krasna

 

Powrót na górę strony