Aktualności

Opolscy policjanci z wizytą w szkole w Wandalinie

Data publikacji 20.05.2022

Policjanci z Opola Lubelskiego kontynuując cykl przedsięwzięć poświęconych bezpieczeństwu najmłodszych spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Wandalinie. Zorganizowane zajęcia miały na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu wakacyjnych zagrożeń.

Policjanci przybyli na zaproszenie szkolnej społeczności by porozmawiać z młodzieżą o tym, jak unikać niebezpieczeństw, które wiążą się z okresem zbliżających się wakacji. W trakcie spotkania stróże prawa rozmawiali z maluchami o zasadach  ostrożności, jakich należy przestrzegać pomagając rodzicom przy żniwach oraz o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi ostrzegali ponadto dzieci przed przygodnymi znajomościami, uczyli jak zachować się w przypadku ataku psa oraz przypominali jakie zagrożenia stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. Młodzież z uwagą słuchała o zagrożeniach związanych z surfowaniem po internecie.

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież narażeni są na wiele specyficznych dla tego okresu zagrożeń związanych z bezpieczeństwem. Poprzez działania opolskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” najmłodsi mogą się dowiedzieć jak tych zagrożeń unikać.

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • dwoje policjantów stoi przodem do siedzącej w ich stronę na ławeczkach młodzieży
  • w oznakowanym radiowozie siedzi za kierownicą dziewczynka, drzwi radiowozu są uchylone. obok stoi policjant oraz grupa dzieci
  • policjanci wraz z nauczycielami i grupą dzieci stoją obok radiowozu oznakowanego
Powrót na górę strony