Aktualności

Policjant na wolnym zatrzymał kierowcę z prawie 3 promilami i zakazem

Data publikacji 16.05.2022

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – w taki sposób oplem podróżował wraz z pasażerami 52-latek. Jego podróż w miejscowości Zawieprzyce Kolonia zakończył będący w czasie wolnym od służby policjant z Lublina.

Wczoraj po godzinie 18:00 policjant z II Komisariatu Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby jechał przez gminę Spiczyn. W miejscowości Zawieprzyce Kolonia zauważył kierującego pojazdem marki Opel, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjant natychmiast zareagował, zajechał mu drogę i zabrał kluczyki. O zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego z łęczyńskiej komendy.

Na miejsce przyjechał patrol policji. Podczas legitymowania kierujący podawał nieprawdziwe dane osobowe. Ponadto twierdził, że jest dobrym kierowcą i jedzie do sklepu po piwo.

Po chwili funkcjonariusze ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec gminy Serniki. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2024 roku.

Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 52-latek nie uniknie również odpowiedzialności za podawanie policjantom nieprawdziwych danych.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony