Aktualności

Powiatowy Turniej Rowerowy rozstrzygnięty

Data publikacji 15.05.2022

Już po raz XXI odbył się Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa numer 4 w Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Urząd Miasta w Łęcznej. W turnieju udział wzięło 11 szkól z terenu powiatu. W obu kategoriach wiekowych najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Łęcznej. Zwycięzcom gratulujemy.

W Szkole Podstawowej numer 4 w Łęcznej odbył się Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza. Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Zmagania uczniów rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Pytania testowe zostały opracowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.  Następnie każdy z uczestników turnieju miał za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód wykazując się znajomością przepisów w praktyce. Kolejnym zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Drużyny miały za zadanie również pokonać trasę na miasteczku ruchu drogowego.

W turnieju wzięło udział łącznie 11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łęczyńskiego. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W obu kategoriach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej i otrzymali Puchar Burmistrza. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli: Kaja Łowczak oraz Dawid Zaborski. Zwycięzcom gratulujemy.

starszy aspirant Magdalena Krasna

  • policjanci rozdają testy uczniom
  • policjant obserwujacy przejazd ucznia po miasteczku ruchu drogowego
  • uczeń wręcza policjantom wypełniony test
  • rowerzystka pokonuje trasę miasteczka ruchu drogowego pod nadzorem policjantów
  • uczniowie ze zwycięskiej drużyny z nauczycielami i policjantami
Powrót na górę strony