Aktualności

Policjanci zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku

Data publikacji 09.05.2022

Nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi 26 – latkowi z gminy Józefów, który w przeszłości był karany za włamania i rozbój. Tym razem młody mężczyzna ukradł samochód, włamał się do sklepu, a następnie do niezamieszkałego domu, gdzie wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku włamania. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu i włamaniu do sklepu, do których doszło na terenie gminy Józefów w powiecie biłgorajskim. Bardzo szybko doszli do tego, kto mógłby dopuścić się tych czynów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i czynności operacyjnych ustalili że jest nim 26-latek z gminy Józefów. Mężczyzna w nocy z 3 na 4 maja tego roku ukradł w Józefowie samochód marki Ford, a następnie pojechał nim do miejscowości Chmielek, gdzie włamał się do jednego ze sklepów, kradnąc między innymi papierosy i pieniądze. Podczas ucieczki z miejsca włamania w miejscowości Kozaki rozbił skradziony samochód wjeżdżając w przydrożną skarpę i dalej uciekał pieszo.

Działania policjantów doprowadziły do niezamieszkałego budynku w Majdanie Nepryskim. Na miejscu zauważyli na drzwiach budynku świeże ślady podważania. W środku zatrzymali zaskoczonego 26 – latka, który na widok policjantów próbował uciekać.

26 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Został doprowadzony przez policjantów do prokuratury gdzie usłyszał zarzuty kradzieży i włamania. Następnie decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Z uwagi na fakt, że czynu dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu kara do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony