Aktualności

Motocyklista zginął po uderzeniu w drzewo

Data publikacji 09.05.2022

Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w miejscowości Naklik. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 38 – letni kierowca motocykla typu Cross stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pomimo czynności reanimacyjnych życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:20 na drodze wojewódzkiej 877 w miejscowości Naklik. Wstępne ustalenia pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora policjantów wskazują na to, że 38 – letni mieszkaniec gminy Potok Górny kierując motocyklem marki Honda typu Cross jadąc od strony miejscowości Kulna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności reanimacyjnych, życia mężczyzny nie udało się uratować.
Ponadto jak ustalili policjanci 38 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie miał tablic rejestracyjnych ani aktualnych badań technicznych. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Obecnie ustalany dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Apelujemy również o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów.

młodszy aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony