Aktualności

Zlikwidowaliśmy kolejne laboratorium mefedronu

Data publikacji 06.05.2022

Kryminalni z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu. Tym razem trop zaprowadził ich do województwa łódzkiego gdzie 50 latek razem ze swoją partnerką oraz kolegą zajmowali się produkcją tej niebezpiecznej substancji. Podczas przeszukania zabezpieczyli 6 kg mefedronu oraz kilkaset litrów substancji przygotowanej do krystalizacji. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Laboratorium ukryte było na prywatnej posesji w powiecie sieradzkim. Kryminalni z komendy wojewódzkiej podczas wejścia na posesję wspierani byli przez kolegów z CBŚP zarządu w Katowicach oraz kontrterrorystów z Lublina, Łodzi oraz BOA. Na miejscu zatrzymali 50 latka oraz jego 43 letnią partnerkę a także 40 letniego kolegę. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat więzienia.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili całą linę produkcyjną mefedronu. Zbiorniki z substancją przygotowaną do krystalizacji, kilkusetlitrowy reaktor do mieszania substancji oraz gotowy produkt.

W budynku w którym znajdowało się laboratorium policjanci na poddaszu odkryli ponad 20 metrowy namiot przystosowany do uprawy marihuany. Jak ustalili, w namiocie już wcześniej była prowadzona uprawa. Podczas przeszukania ujawnili pozostałą cześć konopi indyjskich pochodzącej z uprawy, która jeszcze nie trafiła do obrotu.

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni palnej, kilkaset sztuk amunicji oraz substancje i przyrządy do jej wytwarzania. Broń zostanie poddana analizie. Policjanci sprawdzają także czy na te jednostki broni oraz amunicję mieli pozwolenie.  

Jest to kolejne zlikwidowane laboratorium mefedronu na terenie kraju przez kryminalnych z sekcji do walki z przestępczością narkotykową KWP w Lublinie.

Rzecznik Prasowy

komisarz Andrzej Fijołek

Powrót na górę strony