Aktualności

Na zakupach zatrzymał poszukiwaną

Data publikacji 21.04.2022

Krasnostawski policjant zatrzymał poszukiwaną nastolatkę, która samowolnie oddaliła się z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Funkcjonariusz podjął interwencję robiąc zakupy w dniu wolnym od służby. Kiedy tylko zauważył poszukiwaną, zatrzymał ją, a następnie przekazał w ręce wezwanych na miejsce mundurowych.

W miniony wtorek będący na wolnym kryminalny z krasnostawskiej komendy  robił zakupy w jednej z galerii na terenie Zamościa. W pewnej chwili zauważył młodą dziewczynę. Policjant skojarzył, że może to być 16-latka, która była poszukiwana.  Dwa miesiące wcześniej samowolnie oddaliła się z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Krasnymstawie i skutecznie się ukrywała.

Policjant zatrzymał poszukiwaną powiadamiając o tym fakcie oficera dyżurnego zamojskiej komendy, prosząc jednocześnie o skierowanie w to miejsce patrolu. W oczekiwaniu na wsparcie uniemożliwił jej ucieczkę. Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, którzy przejęli poszukiwaną. 16-latka została przekazana prawnym opiekunom.

komisarz Piotr Wasilewski

Powrót na górę strony