Aktualności

2,5 tysiąca mandatu dla nietrzeźwego cyklisty

Data publikacji 12.04.2022

2,5 tysiąca złotych mandatu dla 39-letniego rowerzysty, który jechał po drodze publicznej mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego styl jazdy zwrócił uwagę policjantów patrolujących teren. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze, pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duża zagrożenie, zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Do zatrzymania nietrzeźwego cyklisty doszło wczoraj w miejscowości Dworzyska. Policjanci patrolujący teren zwrócili uwagę na mężczyznę, który jadąc rowerem nie trzymał prawidłowego toru jazdy. Badanie alkomatem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia nałożyli na 39-latka mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Warto więc włączyć myślenie zanim po alkoholu wsiądziemy na rower.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony