Aktualności

Odpowie za kierowanie po narkotykach i posiadanie podrobionych banknotów

Data publikacji 12.04.2022

Za jazdę pod działaniem narkotyków i posiadanie fałszywych banknotów odpowie 42-letni mieszkaniec gminy Ostrówek. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Kocku. Kiedy badanie potwierdziło, że prowadzi po spożyciu środków odurzających, policjanci postanowili dokładnie sprawdzić 42-latka. jak się okazało posiadał przy sobie kilkanaście podrobionych banknotów.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę tuż przed godziną 23:00 w miejscowości Górka. Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którym kierował 42-latek. Mężczyzna podróżował z 34-letnim kolegą. Kierowca był trzeźwy, jednak jego zachowanie budziło wątpliwości policjantów co do jego stanu psychofizycznego. Z uwagi na nienaturalne zachowanie kierowcy został on przewieziony do komisariatu w celu wykonania testu na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny dla metaamfetaminy. Dodatkowo podczas sprawdzania 42-latka w policyjnych bazach danych ustalono, że mężczyźnie zostało w styczniu tego roku zatrzymane prawo jazdy, również za kierowanie po zażyciu środków narkotycznych. W szpitalu mężczyźnie została pobrana krew do badań.

Ponadto podczas przeszukania 42-latka funkcjonariusze ujawnili przy nim fałszywe banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 złotych. Banknoty nosiły ślady podrobienia, posiadały różną wielkość oraz niejednakową barwę.

Przestępstwo wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 42-latek odpowie także za kierowanie samochodem pod działaniem środków narkotycznych.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

  • zdjęcie przedstawia fałszywe banknoty zatrzymane u 42 latka
  • zdjęcie przedstawia fałszywe banknoty zatrzymane u 42 latka
  • zdjęcie przedstawia fałszywe banknoty zatrzymane u 42 latka
Powrót na górę strony