Aktualności

Jechał na podwójnym gazie z podmienionymi tablicami

Data publikacji 11.04.2022

Funkcjonariusze opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem 64 latka. Nie dość, że jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu i posiadał tablice rejestracyjne od nissana, to samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia ani badania technicznego. W dodatku kierujący nim mieszkaniec gminy Chodel miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W minioną sobotę w Ratoszynie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem 64 letniego mieszkańca gminy Chodel. Bardzo szybko okazało się, że samochód nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał aktualnego badania technicznego ani obowiązkowego ubezpieczenia OC a tablice rejestracyjne, jakie miał zamontowane pojazd, należały do nissana , który był własnością całkiem innej osoby. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało dodatkowo w organizmie 64 latka blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna ma teraz olbrzymie kłopoty gdyż odpowie zarówno za nietrzeźwe kierowanie pojazdem jak również za każde z popełnionych wykroczeń. Za kierowanie „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.  Mieszkaniec gminy Chodel będzie musiał się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi swoich czynów. 

 

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony