Aktualności

Zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 10.04.2022

Tylko krasnostawscy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących. Minionej doby w całym województwie podczas kontroli prowadzonych przez mundurowych wpadło 25 nietrzeźwych kierujących. Za jazdę w takim stanie grozi nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna ale także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 i obowiązkowe świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 60 tys. zł.

Tylko wczoraj krasnostawscy policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy będąc pod działaniem alkoholu poruszali się po drodze publicznej. Wszyscy mieli prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Pierwszy wpadł w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny tuż po godzinie 9:00 rano. 43- latek z Chełma kierujący osobową Hondą stracił już prawo jazdy, a jego pojazd został sholowany.

Po godzinie 16:00 w miejscowości Wirkowice Pierwsze funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 42 – letni mieszkaniec gminy Izbica również znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Kierujący pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili również nietrzeźwego rowerzystę. W miejscowości Płonka 45 - latek  z gminy Rudnik swoim stylem jazdy zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Cyklista nie trzymał toru jazdy, po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Apelujemy do kierowców i kierujących jednośladami o zachowanie trzeźwości. Prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu może mieć naprawdę tragiczne skutki, w tym również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Minionej doby w całym województwie podczas kontroli prowadzonych przez mundurowych wpadło 25 nietrzeźwych kierujących. Za jazdę w takim stanie grozi nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna ale także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 i obowiązkowe świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 60 tys. zł.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

 

Powrót na górę strony