Aktualności

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze!

Data publikacji 10.04.2022

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. W ostatnim czasie nasiliły się zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt. Pamiętajmy o tym, że każda gwałtowna próba ominięcia zwierzęcia, które wybiega nam przed zderzak, może skończyć się tragedią. Zachowajmy ostrożność i bądźmy czujni. Dostosowanie odpowiedniej prędkości pomoże nam to w porę zareagować i może nas uchronić przed tragedią na drodze.

Wczoraj po godzinie 21:00 krasnostawscy policjanci interweniowali w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i dzikiego zwierzęcia. Na miejscu mundurowi ustalili, że zwierzę wybiegło wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Volvo, kierowany przez 56 – latka z powiatu bialskiego. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, a jego auto zostało lekko uszkodzone.

Jest to już kolejny przypadek zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Od początku marca na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy już dziewięć podobnych przypadków. Dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Pamiętajmy, że kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól to na naszej drodze nagle może pojawić się dziko żyjące zwierzę. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej tuż przed wschodem słońca i zaraz po zapadnięciu zmroku, dlatego ,,zdejmijmy nogę” z gazu i zachowajmy szczególną ostrożność. Pomoże nam to w porę odpowiednio zareagować i może nas uchronić przed tragedią na drodze.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony