Aktualności

Kosztowny zakup zabawki

Data publikacji 06.04.2022

Zabawkę dla dziecka chciała kupić na znanym portalu aukcyjnym mieszkanka gminy Izbica. Rzekoma sprzedająca przesłała jej link do płatności za usługę kurierską. W celu finalizacji przelewu kupująca podała swój login i hasło. Kiedy po chwili zalogowała się na swoje konto, okazało się, że ktoś wyprowadził z niego tysiąc złotych.

35 – latka z gminy Izbica zawiadomiła o oszustwie podczas zakupu zabawki dla dziecka. Kobieta chciała zakupić towar na znanym portalu społecznościowym. Skontaktowała się ze sprzedającą, która oświadczyła, że ma umowę podpisaną z firmą kurierską i za chwilę prześle jej link do płatności za kuriera. Kobieta kliknęła w podany link, następnie została przekierowana na stronę płatności i wybrała swój bank, dalej w odpowiednie pola wprowadziła swój login i hasło do bankowości internetowej. W tym momencie jej telefon ,,wygasł” i została wyrzucona ze strony. Kiedy po chwili zalogowała się na swoje kontro, zobaczyła, że brakuje tam środków w kwocie około 1000 złotych.

Policjanci zajęli się tą sprawą i ostrzegają przed otwieraniem takiego typu linków. Pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności i weryfikujmy, kto i co do nas pisze. Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów i haseł do bankowości elektronicznej lub danych z kart bankomatowych. Oszust przechwytując dane do naszego konta może wypłacać pieniądze i zarządzać nim jak własnym. Chroniąc tego typu dane – zmniejszamy ryzyko utraty oszczędności.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony