Aktualności

Zabrał mu kluczyki i powiadomił policję

Data publikacji 05.04.2022

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 64 – letni kierowca forda, którego wczoraj ujął inny kierowca. 31 –letni mieszkaniec gminy Izbica zabrał mu kluczyki i o zdarzeniu powiadomił policjantów. Kierowca Forda będzie teraz odpowiadał przed sądem, grozi mu nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 11:00 dyżurny krasnostawskiej komendy został powiadomiony o ujętym na terenie miejscowości Romanów kierowcy Forda. Zgłaszający 31 – letni mieszkaniec gminy Izbica poinformował, że zauważył mężczyznę jadącego samochodem osobowym marki Ford, który nie trzyma toru jazdy. Zgłaszający pojechał za wskazanym pojazdem i sam ujął kierowcę, zabrał mu kluczyki od auta i na miejsce wezwał policjantów.

Po zbadaniu kierowcy forda alkomatem okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu  w organizmie. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem się na nogach. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom na pewno przyczyni się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony