Aktualności

Zderzenie 4 pojazdów na DK-17

Data publikacji 02.04.2022

Na DK-17 w Łopienniku Nadrzecznym doszło do wypadku drogowego z udziałem 4 pojazdów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 70-letni kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka BMW. W zdarzeniu brał jeszcze udział osobowy ford, który jechał za BMW oraz ciągnik siodłowy marki Mercedes. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00 na drodze krajowej numer 17 na trasie Lublin – Zamość w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 70–letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski kierujący samochodem marki Audi jadący w stronę Krasnegostawu na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki BMW. Tym autem podróżowały dwie osoby, a kierowcą był 33-latek z gminy Zamość. Z kolei w tył BMW uderzył jadący za nim 56-letni mieszkaniec gminy Łaszczów kierujący fordem. W zdarzeniu uczestniczył także ciągnik siodłowy marki Mercedes, w którego naczepę uderzyło audi.

Kierowca audi i jego 16-letni pasażer, a także kierujący BMW, 33-latek i jego 36-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca forda oraz 42-letni obywatel Ukrainy, który kierował ciężarowym mercedesem, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy i wspólnie ze służbami ratunkowymi czuwali nad bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego.

Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku drogowego i po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony