Aktualności

Chciał targnąć się na swoje życie - pomoc przyszła w porę

Data publikacji 31.03.2022

Dzięki zdecydowanej akcji świdnickich policjantów w krótkim czasie po zgłoszeniu zaginiony 17-latek został odnaleziony i bezpiecznie przekazany pod opiekę medyków. Wczoraj po rodzinnej kłótni wyszedł wzburzony z domu. Wszystkie okoliczności wskazywały, że ma zamiar targnąć się na swoje życie.

Wczoraj około godziny 15:.00 do oficera dyżurnego świdnickiej komendy zadzwoniła przerażona kobieta, prosząc o pomoc w interwencji wobec jczłonka jej rodziny. Jak wynikało z jej relacji 17-latek po rodzinnej kłótni, zdenerwowany wyszedł z domu, z wysyłanych smsów wynikało, że ma zamiar targnąć się na własne życie. Natychmiast we wskazane przez zgłaszającą miejsce dyżurny jednostki skierował wszystkie będące w służbie patrole. Funkcjonariusze pieszo sprawdzając zarośla świdnickiego lasu poszukiwali nastolatka. Niespełna w ciągu kilkunastu minut funkcjonariusze prewencji ujawnili zaginionego. Mężczyzna był przytomny. Mówił, że ma problemy. Na miejscu interweniowała załoga karetki pogotowia ratunkowego. 17-latek trafił do szpitala pod opiekę medyków.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile. Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osób i instytucji, które  bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

komisarz Magdalena Szczepanowska

Powrót na górę strony